Det är många dagar jag tänker på att jag ska skriva här men det förbli bara en tanke. Dock inte idag, jag har handlat nya kläder och känner mej cool.
En av alla helger i juni efter jobbet så åkte jag till Claudia och drack vin, vid elva åkte vi in till stan och gick på supper. Tog några drinkar och när det stängde promenerade vi till sky bar, har aldrig varit där. Det var sjukt härlig musik så vi dansade järnet!
På min födelsedag så var det värsta bästa vädret så jag gjorde frukost och la mej ute och solade. Vid lunch så kom Angelica hem med sushi från Yume sushi som ligger på Östermaln, RECOMMEND RECOMMEND!! Vid tre började jag jobba och jobbade resten av dagen.
Helgen innan min födelsedag så överraskade Rebecca och Angelica mej med en tripp till Finland. Jag fick inte veta någonting förutom att jag skulle fixa mej och en timme innan vi skulle åka så sa dom att jag skulle packa för en natt. Började fatta lite smått då att det kunde vara en kryssning vi skulle åka på. När vi sitter i taxin så säger dom vart vi är påväg och att ingen mindre än Samir och Viktor skulle spela, den som var nog mest nöjd äver det var Angelica och ännu mer nöjd blev hon när hon fick snacka med Samir och tillochmed ta en bild, haha! Tack bästa tjejer, jag hade superkul och ni är så himla fina människor ❤
Alltså det är riktig sommar här i Stockholm, det är helt underbart! Dessa bilder är från förra helgen då jag, Angelica och Theo myste tills solen gick ner på Djurgården!
Förra veckan efter jobbet kom Farhad och hämtade mej och Rebecca vi åkte hem till oss och grillade, alltså gillade grönsaker är så gott!
Dagen innan jag skulle åka tillbaka till Stockholm, bjud mamma med mej på spa bara hon och jag. Vi åt gott och bara myste, pratade om hur fort tiden hade gott.
I mitten mars åkte jag hem till Övik och var hemma i fem veckor detta är från en helg då jag, Klara och Linda drack vin och bowla. Slutade med att vi skratt så vi fick ont i magen, älskar sånna dagar!
När Darin hade konsert här i Stockholm så frågade Vendela om jag ville följa med och se han, eftersom den hon skulle gå med inte kunde och självklart tacka jag ja. Han hade sån glöd och glädje på scenen att man aldrig ville att han skulle sluta sjunga, tack Vendela för jag fick följa med!!